چای زنجبیل با عسل و دارچین و آبلیمو

طرز تهیه چای و شربت زنجبیل

زنجبیل از خواص بسیار بالایی برخوردار است . یکی از موارد مصرف این گیاه ، مصرف زنجبیل به صورت چای زنجبیل می باشد که در این پست  طرز تهیه و طرز درست کردن چای زنجبیل  آموزش داده شده است (دم کرده ی زنجبیل دارچین همراه با عسل و آبلیمو ) . لطفا به ادامه مطلب بروید .

تهیه چای زنجبیل :

روش اول :
۴ فنجان آب

۵ سانتی متر ریشه تازه زنجبیل

طرز تهیه :

– پوست زنجبیل را کنده ( بهتر است بتراشید) و سپس آن را به شکل ورقه های بسیار نازک برش دهید.

– آب را در ظرفی مناسب جوش بیاورید و در اولین لحظات جوش آمدن آب، ورقه های زنجبیل را به آن اضافه کنید.

– در ظرف را بگذارید.

– حرارات را کم کنید و اجازه بدهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند.

– سپس چای حاصله را صاف کنید.

طرز تهیه چای زنجبیل عسل
چای زنجبیل و عسل

روش دوم :

نیم لیتر آب  در حال جوش را روی سی گرم زنجبیل پودر شده بریزید و بگذارید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بگذرد تا دم بکشد . سپس آن را از صافی بگذرانید . چای زنجبیل بدست آمده را می توانید در بطری در بسته ای ریخته و در چند روز نوش جان کنید . چای زنجبیل را می توانید در یخچال نگهداری کنید و بصورت سرد میل بفرمایید .

در انتها پس از دم کشیدن می توانید به میزان لازم عسل و آبلیمو را اضافه کنید .

مخلوط زنجبیل و دارچین و عسل بهترین ترکیب برای مقابله با سرماخوردگی می باشد . حتی از داروهای معمول برای درمان سرماخوردگی هم بهتر عمل می کند . 

شربت زنجبیل : یک قاشق چایخوری پودر خشک زنجبیل و یا دو قاشق چایخوری زنجیبل رنده شده تازه را در داخل قوری ریخته روی آن آب حوش بریزید و به مدت پنج دقیقه آنرا با حرارت ملایم دم کنید و سپس آنرا با عسل شیرین کرده و میل کنید.

نکات مهم در تهیه چای زنجبیل :

برای درست کردن چای زنجبیل و دارچین می توانید به مقدار نیاز در همان ابتدا قبل از اینکه آبجوش را روی زنجبیل بریزید ، دارچین را نیز به زنجبیل اضافه کنید سپس آب جوش را ریخته و بگذارید دم بکشد .

 

روزانه بین ۲ تا چهار گرم میزان متعادل مصرف زنجبیل است . در بعضی روزها ( بطور استثناء) بنا به نیاز می توانید تا ۸ گرم هم استفاده کنید . مصرف زیاد آن می تواند مضر باشد .

برای ایجاد طعم بهتر می توانید به آن عسل و لیمو ترش هم اضافه کنید. البته اگر این چای را برای درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا می نوشید، آن را فقط با مقدار کمی عسل شیرین کنید .

برطرف کردن مزه ی تند چای زنجبیل
در برخی از منابع، استفاده توام زنجبیل با برگ نعناع به شکل میکس شده(یعنی کاملا مخلوط شوند) در تهیه چای را به عنوان راهکاری برای حذف این تندی برشمرده اند.

البته با افزودن آب بیشتر نیز می توان از تندی آن کاست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *