ساخت محلول ضد ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو و تقویت مو

جهت تقویت و پرپشت کردن مو و جلوگیری از ریزش مو

به طور طبیعی مو در سال ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متر رشد می‌کند. اگرچه عواملی مثل استرس، در معرض نور خورشید بودن، آلایند ه‌ها، خطر ژنتیکی، کم‌خوابی، کمبود ویتامین، عارضه‌های پزشکی مشخص و داروها می‌توانند مواد مغذی و ویتامین‌ها را از مویتان دریغ کنند که این ناخواسته باعث کندشدن سرعت رشد مو می‌شود. در چنین مواردی با سرعت‌بخشیدن به رشد مو از طریق درمان‌های خانگی و طبیعی به شکل موثر مو را تغذیه کنید و بدون آسیب‌زدن به مویتان، آن را از ریشه تقویت کنید. در واقع اولین قدم برای تشدید رشد مو، جلوگیری از رشد موست. این نمونه درمان‌های ساده و موثر که می‌توانید به راحتی در خانه‌تان بسازید تا موهای بلند و سالم دست پیدا کنید. درمان‌های خانگی برای رشد مو

شیر نارگیل : شیرنارگیل که سرشار از پروتئین و چربی‌های ضروری و آهن است، به عنوان یک تحریک‌کننده ارگانیک برای رشد مو عمل می‌کند. شیر نارگیل با جلوگیری از شکستن مو، موهایتان را قوی کرده و مویی نرم و انعطاف‌پذیر در اختیارتان می‌گذارد. عصاره‌ی تازه‌ی شیر نارگیل را می‌توان با اضافه‌کردن آن به شامپوها و نرم‌کننده‌ها استفاده کرد و یا مستقیما آن را روی ریشه‌های مو ماساژ داد. اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند و بعد موهای‌تان را با شامپویی ملایم بشویید. می توانید عسل و گلیسیرین را هم به شیر نارگیل اضافه کنید و از آن به عنوان یک حالت‌دهنده استفاده کنید.

تخم‌مرغ با داشتن ۳/۶ تا ۶/۵ گرم پروتئین می‌تواند از طریق تغذیه کردن مو با پروتئین‌های اساسی و تقویت و اضافه کردن حجم به موهای‌تان با ریزش مو مقابله می‌کند. یک تخم‌مرغ را بشکنید و سفیده و زرده‌اش را با استفاده از چنگال در یک ظرف هم بزنید. یک قاشق روغن زیتون یا عسل برای اثر مرطوب‌کنندگی بیشتر به آن اضافه کنید و بعد از شستن موهای‌تان با شامپو از آن به عنوان حالت‌دهنده استفاده کنید. مطمئن شوید که تمرکزتان روی ریشه موهای شکننده و شکاف‌ها به تقویت ترمیم مو بینجامد. حالت‌دهنده‌ی تخم‌مرغ را ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بشویید و بعد به عنوان حالت‌دهنده‌ مرطوب‌کننده استفاده کنید. موهای‌تان را با آب گرم بشویید و مطابق معمول به آن مدل دهید.

برای دریافت مطالب مفید به کانال تلگرام ما بپیوندید .
Telegram channel : @royaye_ma

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *