ماسک های زیبایی

تهیه انواع ماسک صورت از میوه ی انار

در این پست برای شما طرز تهیه چند نوع ماسک لایه بردار ، جوان کننده ، شاداب کننده ، سفید کننده و …… را آموزش داده ایم . امیدواریم که لذت ببرید . به ادامه مطلب بروید .

شناسنامه پاييز/با انار ايمني تان را افزايش دهيد
هر فصلي ميوه مخصوص به خود را دارد تا انسان بتواند با استفاده از آن، مشکلات خود را حل کند. سال هاست که عادت کرده ايم پاييز را با ميوه انار به رسميت بشناسيم. انگار اين ميوه تبديل به شناسنامه پاييز شده است. سال هاي سال تصور مردم بر اين بود که انار تنها يک خوراکي فوق العاده است اما بهتر است بدانيد که انار يک دارو خانه مجهز براي آسيب هاي پوستي است! اين ميوه خوش آب و رنگ ، در مقايسه با ساير ميوه هاي فصل، آنتي اکسيدان بيشتري براي افزايش ايمني، مقاومت و حفاظت از بدن در مقابل بيماري ها، ميکروب ها و ويروس ها دارد و طبيعتا براي پوست بسيار مفيد است.
انار منبع عظيمي از پتاسيم/پوست تان را درخشان کنيد
آنتي اکسيدان، تنها منفعت انار نيست. اين ميوه پاييزي منبع عظيمي از پتاسيم و ويتامين C است. متخصصان پوست و مو، هميشه تاکيد خاصي نسبت به مصرف ويتامين C دارند. مصرف يک انار معمولي مي تواند 40 درصد نياز روزانه به ويتامين C را تامين کند.مهم ترين آسيبي که پوست را تهديد مي کند، تابش نور خورشيد است. کرم يا ماسکي که حاوي ويتامين C باشد، مي تواند با اثرات مضر نور خورشيد روي پوست مقابله کند و پوست را لطيف تر و شفاف تر کند.
پوست بهاري با ماسک انار/سفيد برفي شويد
انار بهترين انتخاب براي ساختن ماسک پوست است. دانه هاي اين ميوه بهشتي داراي خاصيت سفيدکنندگي است و براي درمان آکنه ها بسيار مفيد است. هسته اين ميوه نيز در تهيه لايه بردارهاي طبيعي استفاده مي شود. هم چنين استفاده از آب انار در شب، با زدودن آلودگي هاي پوست، به خصوص پوست هاي چرب باعث پاکيزگي، روشني و تقويت آن مي شود.
پوست تان چرب است؟ فقط انار !/ماسک انار و سفيده تخم مرغ
انار را پوست بکنيد و پوست آن را به خوبي ريز ريز کنيد. دانه هاي انار را فشار دهيد تا به اندازه يک قاشق غذا خوري آب انار براي شما به دست بيايد. يک سفيده تخم مرغ را به پوست انار ريز ريز شده و آب انار اضافه کرده و تمامي مواد را به خوبي مخلوط کنيد. حالا ماسک صورت تان آماده است. اين ماسک را به مدت 15 دقيقه روي صورت تان قرار دهيد. در اين فاصله مي توانيد به موسيقي آرام بخشي گوش دهيد و منتظر شويد تا اين ماسک فوق العاده، کارش را به خوبي انجام دهد.در پايان صورت تان را با آب سرد آب کشي کنيد. احساس بهتري خواهيد داشت.

اگر پوستتان خشک می باشد حتما در تهیه ماسک ها از مقدار کمی روغن گیاهی استفاده کنید .
پوست تان خشک است؟ باز هم فقط انار !/ماسک انار و خامه ترش
بر عکس ماسک پوست چرب، دانه انار براي پوست هاي خشک توصيه نمي شود اما انار ميوه اي نيست که بتوان از آن به سادگي گذشت. پس همين حالا اناري متوسط را دانه کنيد. دانه هاي انار را فشار دهيد تا يک قاشق غذا خوري آب انار کاملا طبيعي داشته باشيد. همان ميزان که آب انار تهيه کرديد، خامه ترش به همراه يک قاشق چاي خوري روغن گياهي را هم با آب انار مخلوط کنيد.ماسک به دست آمده را روي پوست صورت خود ماساژ دهيد و پس از 15 دقيقه با آب گرم بشوييد.
به پوست تان رطوبت برسانيد/ماسک لايه بردار دانه انار
گاهي عوامي مختلفي مانند آلودگي هوا، چربي و عرق صورت مانع رسيدن هوا و رطوبت کافي به پوست صورت مي شود. در اين زمان لازم است با ماسک هاي شوينده و لايه بردار پوست خود را به طور کامل تميز کنيد. براي تهيه يک ماسک شوينده و لايه بردار از ميوه انار کافي است تا هسته دانه هاي انار را خشک و آسياب کنيد؛ دقت کنيد اين کار را تا حدي انجام دهيد که به صورت آرد در نيايد. سپس يک قاشق غذاخوري هسته آسياب شده را با نصف قاشق چاي خوري نمک ساييده شده و دو قاشق غذا خوري ژل با فوم شست و شوي صورت مخلوط کنيد. در انتها مواد را به مدت دو دقيقه به آرامي روي صورت ماساژ دهيد و با آب سرد بشوييد.
ماسک تميز کننده پوست هاي خشک/ماسک انار و زرده تخم مرغ
دوباره سراغ دانه هاي انار مي رويم. يک قاشق غذا خوري آب انار را به مخلوطي از يک زرده تخم مرغ، يک دوم قاشق غذا خوري خامه و يک قاشق غذا خوري شير اضافه کنيد و آن را به خوبي هم بزنيد. محلول به دست آمده ماسک تميز کننده پوست هاي خشک است. ماسک به دست آمده را به مدت 15 دقيقه روي پوست قرار دهيد و منتظر شويد تا اين ماسک فوايد خود را به خورد پوست صورت تان بدهد. حالا مي توانيد صورت تان را با آب گرم آب کشي کنيد.
* اين نکته ها را فراموش نکنيد:
هنگام پاک کردن ماسک، صورت تان را با آب سرد بشوييد و بعد به آرامي با حوله خشک کنيد. بعد از گذاشتن ماسک يا لايه بردار، حساسيت پوست بالا مي رود و همين موضوع باعث مي شود که با فشار دادن حوله يا کشيدن دستمال روي صورت تان، به آن آسيب وارد کنيد. پس لطفا اين کار را با آرامش انجام دهيد و با دستمال باقي مانده مواد را از صورت تان پاک کنيد. حواس تان باشد که ميوه انار در گرما کپک مي زند و اين موضوع از ظاهر آن مشخص نخواهد شد.  بعد از استفاده از ماسک لایه بردار ، تا حدود 48 ساعت در مقابل نور مستقیم ( چه خورشید باشد چه لامپ قوی) قرار نگیرید و در چنین شرایطی حتما از ضد آفتاب (بسته به نوع نور spf آن را انتخاب کنید ) استفاده کنید .

اسکرابي براي پوست هاي چرب/ماسک انار و آب ليمو
اين ماسک نسبت به باقي ماسک ها تنوع بيشتري دارد. دو عدد پسته را با پوست آسياب کنيد. دو قاشق غذا خوري آب انار و يک قاشق چاي خوري آب ليمو را به آن اضافه کنيد. مواد را به خوبي مخلوط کنيد. صورت تان را با آب بشوييد. بگذاريد صورت تان کمي خيس باشد. روي آن به مدت يک تا دو دقيقه ماسک به دست آمده را بماليد. در پايان با آب سرد آب کشي کنيد.

ماسک روشن کننده پوست/با انار خود را منور کنيد
ممکن است پوست شما در تابستان به دليل تابش آفتاب کمي آسيب ديده باشد، اين روز ها که شدت نور آفتاب کمتر شده است وقت درمان پوست تان است.محصولات و کرم هاي روشن کننده اي در دارو خانه ها وجود دارد که مي تواند دوباره يکنواختي را به پوست شما باز گرداند، اما فراموش نکنيد که در فصل پاييز شما انار در اختيار داريد ، پس براي روشن شدن پوست تان مي توانيد از ماسک روشن کننده انار استفاده کنيد.همين حالا ، يک انار را دانه کنيد. دانه هاي انار را فشار دهيد و دو قاشق غذا خوري آب انار تهيه کنيد. آب انار را با دو قاشق غذا خوري خامه ترش کم چرب و آب ليمو مخلوط کنيد. اين ماسک مي تواند پوست شما را روشن تر و درخشان تر کند.
ماسک به دست آمده را روس صورت قرار داده و پس از 15 دقيقه با آب سر آب کشي کنيد.

چين و چروک تان را بکشيد/پوست انار را دور نريزيد (ماسک جوان کننده پوست)
انار از ميوه هايي است که همه چيز آن به درد مي خورد. مي توان به طور دقيق گفت که هيچ يک از قسمت هاي اين ميوه خوش آب و رنگ دور ريختني است.شما بدون صرف وقت مي توانيد پوست انار را روي صورت تان به آرامي بکشيد يا با آب انار صورت تان را ماساژ دهيد.به علاوه مي توانيد پوست انار را خورد و چرخ کنيد و به صورت يک مايه روي پوست صورت تان قرار دهيد.اين کار باعث کم رنگ شدن گذر عمر از روي پوست صورت تان مي شود و مي توانيد به جنگ پيري برويد ، پس ديگر پوست انار را دور نريزيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *